Sae

Určitě je spousta krásných pláží po celém světě, cizí země jsou plné velkoměst, ale jen jedna jediná země dokáže svým návštěvníkům nabídnout jak krásnou přírodu, tak i moderní velkoměsto. Touto zemí není žádná jiná než SAE – Spojené arabské emiráty. Už při samotném pohledu na fotografie z těchto míst na vás dýchne neuvěřitelný luxus. Samotné město Dubaj turistům nabízí snad všechno, na co si jen vzpomenou.

Pokud chcete opravdu prožít pohádku, pak jedině v této zemi a nikde jinde. A určitě se neomezte jen na Dubaj. Emiráty dokáží nabídnout mnohem a mnohem více, je to prostě země, která splní sny i tomu největšímu pohádkáři a snílkovi a uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka a cestovatele.
největší hotel v dubaji

Přímo u Perského zálivu najdete hlavní město země Abú Dhabí, zde se soustředí veškerý obchodní ruch, sídlí zde i místní vláda, stejně tak ambasády a jiné instituce. Ale pro návštěvníky bude daleko přitažlivější zábavní park o rozloze téměř čtvrt milionu m2. Jen malý kousek od hlavního města máte možnost navštívit překrásný „Ostrov štěstí“.

I když se zdají být Emiráty moderní, zachovávají si své tradice. Jedním z míst, které může směle konkurovat Dubaji, je emirát Sharjah. Opravdu drsná pravidla zakazují pití alkoholických nápojů, ženy musí chodit oblečené do dlouhých sukní a pokud sem vyrazíte se svou láskou, pak zapomeňte na jakékoliv projevy vaší náklonosti, ty zde své místo opravdu nemají.
arabský velbloud

Milovníci pláží si přijdou na své a určitě nebudou litovat, snad jen toho, že se musí vrátit domů. U Ománského zálivu najdete snad ty nejúžasnější. Ideální podmínky jsou zde pro příznivce potápění, podmořský život je zde opravdu bohatý, setkat se zde můžete i se žralokem.

Příznivci archeologických nálezů a historie, najdou naprosté skvosty ve zdejších muzeích. Navštívit můžete také závody velbloudů, ty se pořádají jen v zimě, ale kdo by takovou zimu nebral, teplota neklesá pod 25 stupňů Celsia.

4.5/5 - (4 votes)