Pořiďte si miniskleník

Neznáte slovo aerárium? Nejspíš nebudete jediní. Lidé, kteří se zabývají pěstováním orchidejí, vědí o čem je řeč. Skleněné nádoby, různých tvarů umístěných volně do prostoru, se nazývají aerária. Nádoby jsou opatřeny otvorem. Poměrně nový způsob pěstování exotických orchidejí, bromélií, masožravek, sukulentů a jiných drobných tropických rostlin, zaujme každého, kdo má rád zeleň a nevšední dekorace. Aerária se hodí nejen jako neobvyklá dekorace do každé místnosti, ale budou i vhodným dárkem pro milovníky rostlin a netradičních doplňků. Tyto skleněné nádoby poslouží jako zajímavé miniskleníky.

orchid-4068853_1920

Jestli jste zastánci pěstování orchidejí pořiďte si aerárium na orchideje. Na internetových e-shopech naleznete ke koupi vše potřebné včetně návodu, jak si s vybavením a pěstováním orchidejí v aeráriích poradit. V nabídkách naleznete nejrůznější tvary a velikosti těchto nevšedních skleněných miniskleníků. Patříte-li mezi začátečníky a o pěstování orchidejí toho příliš nevíte, pořiďte si pro začátek nějaký odolný druh. Každý druh orchidejí vyžaduje k pěstování jiné podmínky, nevybírejte se tedy pro začátek vzácnější druhy těchto půvabných rostlin. Pořizovací ceny nejsou někdy příliš levné. Nezbytná bude i výbava pro pěstování. K pěstování budete potřebovat speciální substrát i hnojivo. Do běžné zeminy orchideje rozhodně nesázejte. Nesnáší totiž těžkou půdu.

snail-2946075_1920

Orchideje patří mezi epifytní. Znamená to, že tyto rostliny rostou na jiných přírodninách. Můžete je nalézt na kůře stromu i ve spárách kamenů. Orchidejím vyhovují vyšší teploty a vlhký vzduch. To vše aerária splňují. Na vás už je pouze vhodná péče o rostlinu.

Pokud se úplně na pěstování rostlin necítíte, můžete aerárium naplnit suchými květy, vonným pot pouri nebo do něho vložte svíčku. Fantazii se meze nekladou. Vždy, ale získáte neobvyklou dekoraci.

4.5/5 - (2 votes)