Jak se vzpamatovat z rozchodu?

Vyrovnat se s rozvodem nebo rozchodem můžete i sama. Pomoci vám může sport, čokoláda, přátelé, nakupování nebo vyhození všech předmětů, které vám vašeho ex připomínají.
oddělení partnerů 

Jak se vyrovnat s rozchodem?

Existují však i vědecky otestované způsoby, které vám pomohou emocionální bolest po rozchodu zmírnit a na milovaného člověka postupně zapomenout. Poslech smutných písní, alkoholické opojení či truchlení někde v koutě totiž ne vždy bolest ze ztráty vyřeší.

1.      Stop snění

I když váš ex byl mužem vašeho života, snažte se alespoň na čas zapomenout na vše dobré, co jste s ním zažili, a raději myslete na jeho negativní stránky. Vzpomeňte si na jeho otravné zlozvyky, které vám lezli na nervy, udělejte si jejich seznam a alespoň jednou denně si na ně vzpomeňte. Tato strategie vám na čas pomůže a možná vám pomůže i zapomenout.

2.      Rozptylte se

Žádá si to nové zážitky a spoustu smíchu. I když se vám to může zdát nemožné, vždyť vše, co jste měla ráda, jste dělala s bývalým partnerem, určitě najdete nový koníček, který vás rozptýlí. Dobrá zpráva je, že nepříjemné pocity časem zmizí nebo se zmírní do takové míry, aby byly přijatelné. Může to však trvat 6 až 11 měsíců. Právě tolik mozku trvá, dokud se zotaví z emocionální rány, kterou ztráta blízkého člověka nepochybně je.

3.      Přestaňte ho sledovat

Vyhýbejte se setkávání s bývalým a nesledujte ho ani na sociálních sítích. Za to, že nedokážete přestat bývalého na internetu sledovat, může mozek.  Pokud s tím nepřestanete, můžete se dopracovat do stadia, kdy se stanete svým expartnera přímo posedlá. Budete na něj neustále myslet, mluvit o něm a nedokážete se na nic soustředit.
červený křížek

4.      Vyhoďte jeho věci

Po rozchodu trpí i srdce. V některých intervalech bije rychleji, nebo naopak pomaleji. Kromě toho, že hůř pracuje, může mít ztráta partnera vliv i na kvalitu vašeho spánku. Buď se stále probouzíte nebo dokonce trpíte nespavostí. Nejlépe uděláte, když schováte nebo vyhodíte vše, co vám bývalého připomíná.