Dovolená v atraktivních lokalitách Libereckého kraje

Liberecký kraj je doslova protkán turistickými stezkami a cyklotrasami, je to jedno z nejzajímavějších a nejvíce navštěvovaných míst v naší zemi, zejména v zimním období a v průběhu letních prázdnin. Většinu jeho rozlohy pokrývají Jizerské hory, které se staly již před mnoha desítkami let rekreační oblastí zejména pro Pražany. V této souvislosti tu také byla vybudována hustá síť penzionů, chat a chalup. Oblast je velice atraktivní zejména pro své překrásné výhledy a rozmanité terénní reliéfy zalesněných hor, travnatých luk a předělů ve formě horských bystřin, potoků a říček. Pojďme se vydat do lokality, která je tak trochu stranou zájmu, přesto jsou velmi působivá a vhodná pro rodinnou rekreaci, nebo jako romantická dovolená zamilovaných párů.
výhled z poledních kamenů

Horní Maxov a Josefův Důl

Lidé, kteří tato místa někdy navštívili, přirovnávají Horní Maxov k pohádkové krajině. Na první pohled vás upoutají daleké rozhledy a velmi podmanivá krajina v okolí Jiřetína pod Bukovou. Buková je dominantní vrchol, který tomuto kraji vévodí, na jeho západních svazích je vybudována široká a přehledná sjezdovka, ale pobyt je zde nejzajímavější v létě. Vyplatí se vypůjčit si horská kola a vyrazit na výlety do okolí. Neměli byste si nechat uniknout pohled z rozhledny Bramberk a rozhlednu Slovanka u Janova nad Nisou.
potok v lese

Mariánská Hora

Mariánská Hora je východiskem lyžařských běžeckých tras Jizerské magistrály a od jara do podzimu je tu dobře přístupná cyklotrasa značená jako „Hřebenovka“. Kdo miluje zajímavé terény na kola a překrásné vyhlídky na zalesněné vrcholy, neměl by tento úsek přejít bez povšimnutí. Velmi působivý je celodenní výlet napříč Mariánskou Horou vedený z Tanvaldu přes Albrechtice, Antonínov, Josefův Důl, Severák – Hrabětice až do Bedřichova. Cestou můžete navštívit vodní nádrž Josefův Důl a přehradu Bedřichov. Ačkoli se jedná o kopcovité terény s velkým převýšením, některé úseky jsou přijatelné i pro rodinné putování s malými dětmi.
 
 

4/5 - (3 votes)