Čím vyzdobit malý byt


 Někdo touží po velkých prostorách, a rovnou se vrhne do stavby rodinného domu. Ne všichni si to však mohou dovolit, nebo je prostě žití ve velkém domě neláká. Spousta lidí raději preferuje bydlení v bytě. Jestliže z počátku uvažujete pouze o pronájmu, například pro pár, něco menšího vám bude stačit.

Po nakoupení elementárního vybavení, začnete uvažovat o tom, čím byste si byt mohli vyzdobit, a jaké doplňky nejvíce zapadají do vašeho stylu. Někdo má jasnou představu o finálním vzhledu svého domova, jiní prohlížejí časopisy o bydlení a hledají inspiraci.

Jaké jsou tedy ideální dekorace do malého bytu, a čemu byste se naopak měli vyhnout?
úzký pokoj


 


Vzdušnost především


Když pracujete s malým prostorem, snažte se jej příliš nezahltit. Sbírání keramických serepetiček již dávno není v módě, a navíc se na nich stejně jen usazuje prach. Namísto toho si byt raději ozdobte nějakou pěknou svíčkou. Velmi dobře vypadají i nejrůznější skleněné svícny, do nichž vám stačí malé čajové svíčky.


kaktusy u dřezu


Nezapomeňte na květiny


Květiny jsou nejlepší ozdobou každé domácnosti a hlavně máte na výběr spoustu druhů. Takže i pokud se zrovna necítíte jako zahradník, určitě naleznete takové, které vám budou vyhovovat. Mezi nejméně náročné rostliny patří kaktusy a sukulenty. Nic nezkazíte ani květinami ve váze. Zejména na jaře vypadají čerstvě uřezané narcisy nebo tulipány překrásně. Umělým květinám se však raději vyhněte.


žena v okně


Obrazy a fotografie


Nástěnné obrazy mohou rovněž přispět k útulnému dojmu, ale je důležité, aby zapadly do celkového konceptu. V případě, že ostatní doplňky nejsou příliš výrazné, nebojte se riskovat a klidně si pořiďte nějaké extravagantnější dílo. Pokud uvažujete o pověšení více obrazů, dbejte na to, aby se k sobě hodily a v malém prostoru to s nimi příliš nepřehánějte. To samé platí i o fotografiích, které jsou v určité míře velmi vkusným doplňkem.